Oceń ten artykuł
(0 głosów)

100% Design Londyn

 Od 10 lat staram się co roku być w Londynie na tragach 100% Design, polecam wszystkim ten punkt na mapie zawsze we wrześniu (następne targi 17-20 September 2014 | Earls Court London). Targi 2013 okazały się niezwykle inspirujące. Nowe trendy: fala nadchodzących zmian w tworzeniu dizajnu wcale nie wygląda futurystycznie, raczej, pod względem wykonania - nawiązuje do tradycyjnego rzemiosła, sięga po naturalne materiały, zaskakuje połączeniami materiałów. Prosta forma, lekkość, wyrafinowanie i poczucie humoru. Ekologia w projektowaniu jest nadal widoczna i ważna, ale już nie skupiamy się na recyklingu śmietnikowym, zauważalne jest przemyślane od początku do końca tworzenie zgodnie z poszanowaniem natury.

 

 

Wejście na targi 2013 - tunel światła, kolory świateł zmieniały się płynnie tworząc magiczny efekt

 

 

Materiałem, który widocznie uhonorował targi był metal, wszystkie jego odmiany, szczególnie miedź. Metalowe lampy, meble i okucia meblowe, płytki, dodatki.

Fot.: materiały prasowe

 http://busterandpunch.com/   http://www.gingerandjagger.com/EN/   http://www.delightfull.eu/en/

 

Oczywiście drewno, idealnie wykończone, z naciskiem na detal, obróbka drewna często nawiązuje i czerpie z tradycyjnych technik i rozwiązań, dbałość o szczegóły i precyzja wykonania jest zachwycająca.

 

Fot.: materiały prasowe

 http://www.kristjanaswilliams.com/

 http://www.londoncubecompany.com/products

 

Kamień, naturalny piękny oraz minerały. Jedwab ręcznie malowany i wydruki na sklejce. Wydruki wielkoformatowe fotograficzne, czyli fototapety wciąż zdobią ściany, ale w bardziej wyrafinowany sposób: autorskie projekty, sztuka (malarstwo, grafika, stare ryciny) i fotografie artystyczne.

 

 Fot.: materiały prasowe

 Meng - link  http://commedesmachines.com/  http://www.bacsac.fr/fr/

  

Czytany 5316 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 grudzień 2014 14:32
Magda Borowiak-Wróblewska

architekt wnętrz, prowadząca program wnętrzarski Szybkie Metamorfozy